Piknik w Folklorem – fotorelacja

wpis w: 2022, Aktualności

18 czerwca 2022 r. przy Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja “Grajewskiego Pikniku z Folklorem”. Całość rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu członków zespołów, uczestniczących w pikniku. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski, dyrektor Grajewskie Centrum Kultury Tomasz Dudziński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo Wiesław Dembiński. Następnie przez ponad 4 godziny imprezy zebrani mogli podziwiać prawie 200 członków następujących zespołów: Zespół Pieśni i Tańca “Grajewianie”, ZTL Pruszkowiacy, Zespół “Turoślanie” z Turośli, Zespół Tańca Polskiego z Rajgrodu oraz Zespół “Senioritki” z Grajewa. Tradycyjnie też nie zabrakło stoisk z produktami regionalnymi, w tym z Koło Gospodyń Wiejskich w Białaszewe i KGW Kosówka; strefy warsztatowej, strefy zabaw dla najmłodszych, czy też wystawy plenerowej “Mobilna wizytówka” z Podlaski Instytut Kultury. Oczywiście nie zabrakło również stoiska informacyjnego Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury, które jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie tegorocznych maturzystek, odchodzących z ZPiT “Grajewianie”.
Pogoda dopisała, występy były wspaniałe, więc i humory licznie zebranej publiczności dopisywał.