image_pdfimage_print

Spotkania dotyczące LSR połączone z VI Warsztatami Rękodzieła Nowoczesnego

Za nami spotkania dotyczące LSR połączone z VI Warsztatami Rękodzieła Nowoczesnego. Spotkaliśmy się dziewięciokrotnie: 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, 6 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie, 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Tajnie Starym, 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu, 11 grudnia w Bibliotece Samorządowej w Radziłowie, 12 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Przytułach, 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Jedwabnem, 14 grudnia w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie oraz 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Szczuczynie. Celem spotkań było przekazanie uczestnikom informacji o głównych celach LSR a także możliwości realizacji projektów oraz podtrzymania tradycji tworzenia ozdób świątecznych poprzez zorganizowanie warsztatów rękodzieła. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze, dzieci i młodzież chętnie wykonywały choinki bożonarodzeniowe z sizalu i piórek, a kartki i wieńce świąteczne oraz styropianowe kule zamienili w prawdziwe arcydzieła ozdobione cekinami i wstążkami. Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie.

Dożynki Gminno-Parafialne w Białaszewie-fotorelacja

 

W dniu 20 sierpnia 2017 r. w Białaszewie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Białaszewie, a następnie na boisku szkoły w Białaszewie odbył się Piknik Ekologiczny i Turniej Sołectw. W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe produktów lokalnych poszczególnych miejscowości gminnych, jak również swoje stoiska zorganizowały m.in.: Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie, oraz LGD Biebrzański Dar Natury,  na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury.

Lato w Rajgrodzie – fotorelacja

W dniu 30 lipca 2017 r. na plaży Miejskiej w Rajgrodzie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dni Rajgrodu pn. “Lato w Rajgrodzie”. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Rajgrodzie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Festyn w Radziłowie-fotorelacja

W dniu 23 lipca 2017 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej w Radziłowie odbył się Festyn. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Radziłowie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Dni Jedwabnego – fotorelacja

W dniu 16 lipca 2017 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się Festyn pn. „Dni Jedwabnego”. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Jedwabnem stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Festyn Integracyjny w Wąsoszu – fotorelacja

W dniu 16 lipca 2017 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbył się Festyn Integracyjny. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Wąsoszu stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Piknik Rodzinny w Przytułach – fotorelacja

W dniu 9 lipca 2017 r. na boisku sportowym w Nowej Kubrze na terenie Gminy Przytuły odbył się Festyn Rodzinny. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Nowej Kubrze stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

VI Piknik Rodzinny – fotorelacja

Dnia 11 czerwca 2017 roku na boisku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie odbył się VI Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
Na uczestników czekało wiele atrakcji min.: gry i zabawy z animatorami, turnieje sportowe, zjeżdżalnie dmuchańce, gigantyczne piłkarzyki, bramka celnościowa, balonowe zoo, kącik malowania twarzy, kącik gastronomiczny z zakręconymi smakołykami.
Na stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury udzielano doradztwa i przekazywano informacje
o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury, jak również zorganizowany został konkurs pogłębiający wiedzę o LSR Biebrzański Dar Natury.
Dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku Panu Wójtowi Gminy Grajewo Stanisławowi Szleterowi oraz pracownikom Urzędu Gminy Grajewo, Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Grajewo, które przygotowało dla najmłodszych magiczne pudełko, oraz konkurs z nagrodami „ Ile to waży?”, firmie MLEKPOL za przekazanie produktów do degustacji, jak również dla pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego za przeprowadzenie ciekawych konkursów z upominkami.
Dzięki licznym atrakcjom, konkursom i zabawom, a także oprawie festynu i przepięknej słonecznej pogodzie mamy nadzieję że udało się wyczarować wspaniałą, niesamowitą atmosferę.

Gminny Dzień Dziecka w Szczuczynie – fotorelacja

W dniu 2 czerwca 2017 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Szczuczynie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Piknik Rodzinny w stylu PRL – fotorelacja

W dniu 27 maja 2017 r. na Placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Piknik Rodzinny w stylu PRL. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Grajewie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.

Współorganizacja imprezy 90 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bargłowie Kościelnym
Bargłów Kościelny, 07.05.2017 r.

W dniu 7 maja 2017 r. na Placu przy Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym odbyły się uroczystości związane z obchodami 90 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury.
Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Bargłowie Kościelnym stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.