Festyn Rodzinny.
Nowa Kubra, 7.07.2019 r.

W dniu 7 lipca na boisku w Nowej Kubrze odbyła się piąta współorganizowana impreza plenerowa – Festyn Rodzinny. Podczas Festynu odbyły się występy artystyczne, animacje dla dzieci oraz można było obejrzeć sprzęt i wyposażenie służb mundurowych, a także rozegrano mecz piłki nożnej o puchar wójta gminy Kazimierza Ramotowskiego. W trakcie imprezy zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego „Stop nałogom”.

Festyn Rodzinny. Puchar Polski Strongman.
Bargłów Kościelny, 23.06.2019 r.

Za nami czwarta z ośmiu współorganizowanych imprez plenerowych.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z Festynu Rodzinnego ” Puchar Polski Strongman” zorganizowanego w Bargłowie Kościelnym w dniu 23 czerwca 2019 r.

VI Piknik Rodzinny – Rodzinnie, zdrowo i na sportowo.
Wąsosz, 16.06.2019 r.

Gminny Dzień Dziecka.
Rajgród, 9.06.2019 r.

Cztery godziny wspaniałej zabawy dla najmłodcka w Rajgrodzie.
Program tegorocznej imprezy obfitował w wiele atrakcji. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe dmuchańce, do których w kolejce co chwila ustawiali się chętni.  Nie zabrakło też konkursów oraz animacji. Na Dzień Dziecka do Rajgrodu przybyli również Myszka oraz Minionek, którzy rozdawali naszym milusińskim cukierki. Najmłodszym sporo radości sprawiało malowanie twarzy, splatanie kolorowych warkoczyków i malowanie statków. Pani animatorka z balonów tworzyła przeróżne zwierzaki oraz kwiatki.

Dom Kultury w Rajgrodzie przygotował z okazji dziecięcego święta słodką niespodziankę- piniatę. Dzieciaki z wielkim zapałem rozbijały piniatę- spongebob’a aby dostać się do łakoci.

Dorośli, jak i dzieci mieli możliwość skorzystania z czynnego udziału w wystawie „Zobacz świat z innej perspektywy” zorganizowanej również przez Dom Kultury w Rajgrodzie. Odwiedzający mieli okazję doświadczyć sytuacji, z jakimi spotykają się osoby niewidome. To druga taka wystawa w Polsce, którą odbiera się innymi zmysłami niż wzrok. Organizatorem wystawy jest partnerstwo na czele z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych „STOPA”. Ekspozycja powstała w ramach projektu wzmacniającego „Otwarci na różnorodność”.

Dodatkowym urozmaiceniem były stoiska Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Piotrowskiej oraz profilaktyczne stoisko Policji. Mamom natomiast szczególnie przypadło do gustu stoisko z darmowymi zabiegami kosmetycznymi na dłonie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy realizacji tego wydarzenia.

Zadanie zostało realizowane w ramach projektu  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w roku 2019” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

VIII Piknik Rodzinny.
Wojewodzin, 2.06.2019 r.

W Wojewodzinie, niedziela 2 czerwca 2019 r. upłynęła pod znakiem wspaniałej zabawy. Dzięki Lokalnej Grupie Działania  Biebrzański Dar Natury ci najmłodsi jak i starsi członkowie naszej małej społeczności mieli okazje spotkać się na VIII Pikniku Rodzinnym. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury, której Prezesem Zarządu jest Stanisław Szleter, zadbała w tym roku o różnorodne bezpłatne atrakcje m. in. gry i zabawy dla dzieci z animatorami, zjeżdżalnie dmuchańce, euro bungee, stoiska konstrukcyjne, turnieje sportowe, pokaz iluzji oraz mega bańki mydlane. Każde dziecko otrzymało bezpłatnie watę cukrową, popcorn oraz kiełbaskę z grilla. Pod namiotem LGD BDN każdy uczestnik Pikniku mógł zmierzyć się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi wiedzy o Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Przed godziną 14-tą wręczono nagrody w konkursach oraz rozlosowano 3 nagrody rzeczowe: tablet, głośnik oraz słuchawki – gratulujemy zwycięzcom oraz szczęściarzom.

Atrakcje zorganizowane tego dnia dla dzieci, rodziców pokazały ciekawy sposób spędzania wolnego czasu oraz świetnie zintegrowały rodziny.
Impreza corocznie gromadzi bardzo dużo uczestników, którzy stawiają na aktywny rodzinny wypoczynek – myślimy, że w tym roku pobiliście rekord uczestnictwa.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji VIII Pikniku Rodzinnego, w szczególności dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy w Grajewie m.in. Jackowi Szeszko, Mirosławowi Żabińskiemu, Karolowi Szymanowskiemu oraz pracownikom Zakładu Komunalnego w Wierzbowie m.in. Łukaszowi Ajdyn, pracownikom Biblioteki Gminnej w Rudzie m.in. Renacie Żebrowskiej. Dziękujemy również  Prezesowi Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL Edmundowi Borawskiemu za objęcie Pikniku patronatem oraz przekazanie produktów mleczarskich.

Piknik w stylu amerykańskim “Krówka Matylda poznaje Amerykę!”
Grajewo, 4.05.2019 r.

W dniu 4 maja 2019 roku na placu przy Muzeum Mleka w Grajewie odbyła się impreza plenerowa “KRÓWKA MATYLDA POZNAJE AMERYKĘ”. Atrakcją dla najmłodszych były między innymi: dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, maskotki chodzące oraz konkursy przeprowadzone przez animatorkę Whoopi Goldberg. Podczas pikniku odbyły się także występy grup tanecznych zrzeszonych z GCK. Prowadzone były także różnorodne tematyczne zabawy. Mimo wietrznej pogody atrakcji nie brakowało, wszystkim dopisywał dobry humor.
Piknik w stylu amerykańskim “Krówka Matylda poznaje Amerykę!” uważamy za udany!

OBCHODY 1 – GO DNIA WIOSNY.
Ciemnoszyje, 21.03.2019 r
.

21 marca na boisku w miejscowości Ciemnszyje wspólnie z dzieciakami ze Szkoły Podstawowej w Białaszewie oraz przedstawicielami Stowarzyszenia rozwoju wsi Ciemnoszyje pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę na wesoło i kolorowo.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  “Obchodów 1 -go dnia wiosny”.