Spotkania dotyczące realizacji LSR połączone z IX Warsztatami Rękodzieła.
Grajewo, 26.11 2021 r.
Bargłów Kościelny, 29.11 2021 r.
Jedwabne, 02.12.2021 r.
Rajgród, 03.12.2021 r.
Wojewodzin, 06.12.2021 r.
Wąsosz, 07.12.2021 r.
Szczuczyn, 08.12.2021 r.
Przytuły,09.12.2021 r.
Radziłów, 10.12.2021 r.

Za nami 9 z 18 spotkań informacyjnych połączonych z warsztatami rękodzieła na terenie 9 gmin członkowskich. Spotkania poprowadziły pracownice LGD Biebrzański Dar Natury. Celem spotkań było przekazanie uczestnikom informacji o LSR a także możliwości realizacji projektów oraz aktywizacja mieszkańców Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury poprzez możliwość wspólnego spotkania się i tworzenia ozdób świątecznych. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze, dzieci oraz dorośli chętnie wykonywały wieńce oraz stroiki świąteczne tworząc prawdziwe arcydzieła.

Spotkania dotyczące realizacji LSR połączone z IX Warsztatami Rękodzieła realizowane były w ramach projektu “Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury od 01.2021. do 30.06.2023 r.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kolejne spotkania zaplanowano na końcówkę 2022 roku.
Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie.

Festyn w Radziłowie
Radziłów, 25.07.2021 r.

W dniu 25.07.2021 r. w Radziłowie odbył się festyn rodzinny. Podczas imprezy plenerowej Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury zorganizowała stoisko promocyjno – informacyjne, gdzie pracownicy biura udzielali informacji o działalności LGD, jak również możliwościach pozyskiwania środków finansowych na działania odpowiadające lokalnej społeczności w ramach konkursów z PROW, EFS, EFRR wpisujących się do Lokalnej Strategii Rozwoju.

W trakcie festynu było wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak ich starszych uczestników zabawy m.in. dmuchańce, wata cukrowa, konkursy z nagrodami.

Zadanie zostało realizowane w ramach projektu „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury od 01.01.2021 r. do 30.06.2023 r.” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Dni Rajgrodu.
Rajgród, 18.07.2021 r.

W dniu 18.07.2021 r. w Rajgrodzie odbyła się impreza plenerowa “Dni Rajgrodu”. Podczas imprezy plenerowej Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury zorganizowała stoisko promocyjno – informacyjne, gdzie pracownicy biura udzielali informacji o działalności LGD, jak również możliwościach pozyskiwania środków finansowych na działania odpowiadające lokalnej społeczności w ramach konkursów z PROW, EFS, EFRR wpisujących się do Lokalnej Strategii Rozwoju.

W trakcie imprezy było wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak ich starszych uczestników zabawy m.in. dmuchańce, wata cukrowa, konkursy z nagrodami.

Noc Świętojańska.
Wąsosz, 23.06.2021 r.

W dniu 23 czerwca 2021 roku przy rzece Ostaś w Wąsoszu odbyła się impreza plenerowa pt.: “Noc Świętojańska”. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury, która zorganizowała stoisko promocyjno – informacyjne z folderami i gadżetami LGD.
Podczas imprezy plenerowej dzieci mogły korzystać z zabawek pneumatycznych- dmuchańców. W trakcie imprezy dzieci korzystały również ze stoiska z pleceniem warkoczyków, robieniem tatuaży, malowania twarzy a także wytwarzaniem baniek mydlanych. Przeprowadzone zostały animacje dla dzieci w postaci gier: tanecznych, konstruktorskich.

W trakcie Nocy świętojańskiej odbyły się warsztaty: bębniarskie, śpiewu i tańców tradycyjnych. Na zakończenie imprezy przed występem Orkiestry Dętej OSP w Wąsoszu oraz zespołu Batareja każdy uczestnik mógł upiec kiełbaskę z ogniska.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury od 01.01.2021 r. do 30.06.2023 rwspółfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

2020  ROK

Ze względu z zaistniałą sytuacją w kraju dotyczącą zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2 i koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się tej choroby imprezy plenerowe planowane do organizacji/współorganizacji na terenie gmin członkowskich a także spotkania informacyjne wraz z warsztatami rękodzieła zostały odwołane.