Spotkania dotyczące LSR połączone z VII Warsztatami
Rękodzieła Nowoczesnego

Za nami spotkania dotyczące LSR połączone z VII Warsztatami Rękodzieła Nowoczesnego. Spotkaliśmy się dziewięciokrotnie: 27 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem, 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie, 30 listopada z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rajgrodzie, 3 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Przytułach, 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, 6 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie, 11 grudnia w Bibliotece Samorządowej w Radziłowie, 12 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie oraz 14 grudnia w Szkole Podstawowej w Kroszewie. Celem spotkań było przekazanie uczestnikom informacji o głównych celach LSR a także możliwości realizacji projektów oraz podtrzymania tradycji tworzenia ozdób świątecznych poprzez zorganizowanie warsztatów rękodzieła. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze, dzieci i młodzież chętnie wykonywały choinki bożonarodzeniowe z sizalu i piórek, a kartki i wieńce świąteczne oraz styropianowe kule zamienili w prawdziwe arcydzieła ozdobione cekinami i wstążkami. Dziękujemy

Piknik Rodzinny w miejscowości Konopki-Kolonie
Konopki-Kolonie, 24.08.2018 r.

W dniu 24 sierpnia 2018 roku na boisku w miejscowości Konopki-Kolonie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Grajewo.
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury miała przyjemność uczestniczyć w pikniku wzbogacając imprezę o animacje  oraz materiały promocyjne.

Festyn Rodzinny- Cyprki
Cyprki,  20.07.2018 r.

W dniu 20 lipca 2018 roku na boisku w miejscowości Cyprki odbył się Festyn Rodzinny. Festyn otworzył Pan Wójt Gminy Grajewo wraz z Radnym Panem Sławomirem Wysockim. Powitali oni licznie zgromadzonych mieszkańców oraz zaprosili do zabawy i aktywnego udziału w festynie.
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury miała przyjemność uczestniczyć w festynie wzbogacając imprezę o loterię fantową dla najmłodszych oraz materiały promocyjne.
Dla przybyłych gości przygotowany został słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.  Atrakcją dla najmłodszych były dmuchańce, wata cukrowa oraz konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grajewo – „zgadnij jaki to owoc”.
Atrakcji nie brakowało a wszystkim dopisywał dobry humor i ładna pogoda.

VII Piknik Rodzinny w Wojewodzinie
Wojewodzin, 03.06.2018 r.

Dnia 3 czerwca 2018 roku na boisku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie odbył się VII Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
Na uczestników czekało wiele atrakcji min.: gry i zabawy z animatorami, turnieje sportowe, zjeżdżalnie dmuchańce, bramka celnościowa, kącik malowania twarzy, balonowe figurki, gastronomiczny zakątek przysmaków.
Na stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury udzielano doradztwa i przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury, jak również zorganizowany został konkurs pogłębiający wiedzę o LSR Biebrzański Dar Natury.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku Panu Wójtowi Gminy Grajewo Stanisławowi Szleterowi, pracownikom Urzędu Gminy Grajewo oraz firmie MLEKPOL za przekazanie produktów do degustacji.
Dzięki licznym atrakcjom, konkursom i zabawom, a także oprawie festynu i przepięknej słonecznej pogodzie mamy nadzieję że udało się wyczarować wspaniałą, niesamowitą atmosferę.

Festyn Rodzinny w Białaszewie.
Białaszewo, 26.05.2018 r.

W dniu 26 maja 2018 r. odbył się Festyn Rodzinny w Białaszewie, zorganizowany przez Wójta Gminy Grajewo i Świetlicę Wiejską w Białaszewie. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury miała przyjemność uczestniczyć i poprowadzić animacje dla dzieci. Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała a z twarzy dzieci nie znikały uśmiechy.