Fotorelacja z X pikniku Rodzinnego w Wojewodzinie

wpis w: 2022, Aktualności

W minioną niedzielę 29 maja 2022 r. na placu Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie odbył się X Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który mimo kapryśnej pogody (czasem słońce, czasem deszcz) zgromadził mieszkańców naszej krainy LGD oraz turystów.

Uroczyste otwarcie Pikniku rozpoczęło się o godz. 11:00 przywitaniem przez Prezesa Zarządu Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury Stanisława Szletera, przybyłych na imprezę mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Następnie zaczęliśmy wspólną zabawę w stylu dzikiego zachodu.

Na dzieci czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji m.in. dmuchane zabawki, stoiska konstrukcyjne, klocki GIGANT, moderowanie balonów i warkoczyków, malowanie twarzy oraz gry i zabawy z animatorami.
Każde dziecko otrzymało bezpłatnie watę cukrową, popcorn oraz kiełbaskę z grilla.
Nie zabrakło również konkursów. Dorośli, jak i dzieci mieli możliwość wykazania swoich umiejętności m.in. w jak najdłuższym utrzymaniu się na byku rodeo.
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs “łapanie dzikiego konia na lasso”. Przeprowadzono również wiele konkursów m.in. konkurs na najbardziej wesoły i kolorowy kaktus oraz bitwę narodów. Obył się również otwarty trening karate.

O godzinie 15-tej wręczono upominki w konkursach oraz rozlosowano 3 nagrody rzeczowe: tablet, telefon oraz głośnik – gratulujemy zwycięzcom oraz szczęściarzom.

Podczas wydarzenia swoją obecnością na Pikniku uświetnili także członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Białaszewa oraz Łękowa, którzy wystawili swoje gastronomiczne zakątki przysmaków.

W trakcie trwania Pikniku, pracownicy LGD Biebrzański Dar Natury przy stoisku promocyjnym udzielali bezpłatnego doradztwa. Osobom zainteresowanym udzielano informacji dotyczących działalności Stowarzyszenia oraz prezentowano zagadnienia związane z obecnymi i planowanymi działaniami realizującymi Lokalną Strategię Rozwoju. W celu zwiększenia rozpoznawalności LGD rozdysponowano foldery oraz gadżety promocyjne.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji X Pikniku Rodzinnego w Wojewodzinie, w szczególności dziękujemy pracownikom Gminy Grajewo, pracownikom Zakładu Komunalnego w Wierzbowie, pracownikom Biblioteki Gminnej w Rudzie oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji Grajewo za przygotowanie dla dzieci atrakcji w postaci pokazu policyjnego sprzętu oraz toru przeszkód. Dziękujemy również  Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL  za przekazanie produktów mleczarskich. .

Przeżyjmy to jeszcze raz- zapraszamy do oglądania zdjęć !

Organizacja X Pikniku Rodzinnego w Wojewodzinie realizowana była
w ramach projektu „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury
od 01.01.2021 r. do 30.06.2023 r.”
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.