Piknik Ekologiczny – Gmina Rajgród w ramach projektu współpracy „Odnawialne Źródła Energii Przyszłością Obszaru Lokalnych Grup Działania”

Piknik Ekologiczny – Gmina Rajgród

W dniu 15 lipca 2018 roku na terenie Publicznego Przedszkola w Rajgrodzie uczestniczyliśmy w pikniku ekologicznym w ramach projektu „Odnawialne Źródła Energii Przyszłością Obszaru Lokalnych Grup Działania” realizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury ,Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” oraz Fundację Euronatur realizowany w ramach działania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podczas pikniku zorganizowane zostały profesjonalne stanowiska eksperckie OZE, przy których zaprezentowano energię słońca, energię wiatru, energię wody. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać ze stołu multimedialnego z aplikacjami OZE, puzzli o tematyce OZE oraz wykazać się kreatywnością w malowaniu na sztalugach prac o tematyce OZE.

Celem projektu było wzmocnienie kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w przedmiocie odnawialnych źródeł energii.