Print Friendly, PDF & Email

Gmina Radziłów

Młyn w Karwowie – Młyn powstał w 1947 r. Wybudował go Edmund Rybacki. Pierwotnie znajdował się tu młyn spalony w czasie II wojny światowej przez żołnierzy niemieckich.


Szlak turystyczny- Infrastrukturę turystyczną współtworzą tu gospodarstwa agroturystyczne znajdujące się w wsiach: Łoje-Awissa, Klimaszewnica i Mścichy oraz pole namiotowe Biały Grąd– Mścichy, położne na szlaku kajakowym rzeką Biebrzą. Każdy, kto lubi wstawać przed wschodem słońca, powinien obejrzeć niezwykły spektakl budzącej się do życia przyrody – łagodne pasma mgieł, klangur żurawi, „beczenie” bekasa i gwarantowane występy łosia. Ci, którzy wolą rano pospać, mogą podziwiać przyrodę kilka godzin później, kiedy ptaki drapieżne ruszają na żer.


Kościół w Kramarzewie- zbudowany z drewna, w stylu późnobarokowym. We wnętrzu na uwagę zasługuje m.in. XVIII-wieczna ambona w kształcie łodzi. Nieodłącznym elementem jest dzwonnica wybudowana 1717 r. Konstrukcja dzwonnicy oparta jest na kwadracie, ściany z beli drewnianych o konstrukcji słupowej oszalowane. Dach namiotowy, czteropołaciowy pokryty obecnie blachą, na którego szczycie w miejscu zetknięcia się połaci znajduje się czworokątna wieżyczka zwieńczona smukłym stożkowym hełmem zakończonym iglicą z krzyżem.


Biebrzański Park Narodowy- najcenniejsze walory Parku to szeroka dolina mającej charakter naturalny silnie meandrującej rzeki Biebrzy, z największym zespołem torfowisk w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Wraz z unikatową mozaiką i strefowością siedlisk mokradłowych, a także ekstensywnym rolnictwem zachowały się tu rzadkie, zagrożone i ginące w kraju i Europie gatunki roślin, ptaków i innych zwierząt. Charakterystyczne dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone, w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.