Współorganizacja Nocy Świętojańskiej w Wąsoszu

W dniu 23 czerwca 2013r. odbyły się w Wąsoszu obchody Nocy Świętojańskiej organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu oraz Lokalną Grupą Działania Biebrzański Dar Natury.
Tradycją już stało się, że impreza odbywa się przy rzece Ostaś. Tam też mieszkańcy Gminy Wąsosz zebrali się o godz. 20.00, niecierpliwie wyczekując przyjazdu „orszaku świętojańskiego”, który z muzyką i śpiewem przemierzał ulicami Wąsosza. W „orszaku świętojańskim” udział wzięli: orkiestra OSP z Wąsosza, zespół folklorystyczny „Kalinki”, członkinie zespołu „Wąsoszanki”, dzieci, młodzież oraz pan sołtys Stanisław Kozłowski, który przygotował i kierował „powozem”.
Podczas imprezy dzieci, młodzież oraz zespół „Kalinki” zaprezentowały część artystyczną, nawiązującą do tradycji Nocy Świętojańskiej oraz przedstawienie pt.Romeo i Julia. Koło teatralne ze szkoły podstawowej w Wąsoszu przedstawiło” ZEMSTĘ INACZEJ’. Donośne dźwięki orkiestry dętej OSP z Wąsosza przyciągały uwagę słuchaczy. Mogliśmy wysłuchać gry na akordeonie stypendysty Marszałka Woj. Podlaskiego- Damiana Zyskowskiego. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, do którego przystąpiło 12 dzieci, 3 wianki z polnych kwiatów, zostały wyróżnione przez członkinie zespołu „Wasoszanki”. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Po konkursie przyszedł czas na ognisko oraz wypuszczenie w niebo lampionów szczęścia.
Uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu „KONKRET”.