Print Friendly, PDF & Email

PIKNIK RODZINNY 

Wojewodzin, 02.06.2013 r.

Dnia 02. 06. 2013 roku w Wojewodzinie odbył się II Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury. Na dzieci czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, zjeżdżalnie dmuchańce, turnieje sportowe, pokazy baniek mydlanych, zabawy z animatorami, pokaz szczudlarza, zabawa przy zespole muzycznym. Ponadto podczas pikniku rozstrzygnięto i wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Ocalić od zapomnienia – tradycje i zwyczaje mojego regionu”. Dodatkową atrakcją był konkurs wiedzy o LGD, gdzie dzieciaki losowały pytania i za prawidłową odpowiedź otrzymywały upominek. Rodzice podczas zabaw swoich pociech mogli skorzystać z doradztwa oraz zapoznać się z materiałami promocyjnymi Lokalnej Grupy Działania oraz Lokalnego Centrum Obsługi Inwestora.


DZIEŃ DZIECKA W SZCZUCZYNIE

Szczuczyn, 03.06.2013 r.

W dniu 03.06.2013 r. w parku miejskim w Szczuczynie odbył się dzień dziecka orgaznizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury, ZS w Niećkowie, Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Szczuczynie. Na dzieci czekało wiele atrakcji m. in. dmuchane zjeżdżalnie, konkurs przeprowadzony przez LGD, przejażdżki konne organizowane przez ZS w Niećkowie zabawy prowadzone przez animatorów. W trakcie imprezy został przeprowadzony konkurs piosenki.


WSPÓŁORGANIZACJA NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W WĄSOSZU

Wąsosz, 23.06.2013 r.

W dniu 23 czerwca 2013r. odbyły się w Wąsoszu obchody Nocy Świętojańskiej organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu oraz Lokalną Grupą Działania Biebrzański Dar Natury.
Tradycją już stało się, że impreza odbywa się przy rzece Ostaś. Tam też mieszkańcy Gminy Wąsosz zebrali się o godz. 20.00, niecierpliwie wyczekując przyjazdu „orszaku świętojańskiego”, który z muzyką i śpiewem przemierzał ulicami Wąsosza. W „orszaku świętojańskim” udział wzięli: orkiestra OSP z Wąsosza, zespół folklorystyczny „Kalinki”, członkinie zespołu „Wąsoszanki”, dzieci, młodzież oraz pan sołtys Stanisław Kozłowski, który przygotował i kierował „powozem”.
Podczas imprezy dzieci, młodzież oraz zespół „Kalinki” zaprezentowały część artystyczną, nawiązującą do tradycji Nocy Świętojańskiej oraz przedstawienie pt.Romeo i Julia. Koło teatralne ze szkoły podstawowej w Wąsoszu przedstawiło” ZEMSTĘ INACZEJ’. Donośne dźwięki orkiestry dętej OSP z Wąsosza przyciągały uwagę słuchaczy. Mogliśmy wysłuchać gry na akordeonie stypendysty Marszałka Woj. Podlaskiego- Damiana Zyskowskiego. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański, do którego przystąpiło 12 dzieci, 3 wianki z polnych kwiatów, zostały wyróżnione przez członkinie zespołu „Wasoszanki”. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Po konkursie przyszedł czas na ognisko oraz wypuszczenie w niebo lampionów szczęścia.
Uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu „KONKRET”.


WARSZTATY KULINARNE W KOSÓWCE
Kosówka, 06-07.08.2013 r.
W dniach 6-7.08.2013 r Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Wspomagania Wsi “Mediator” zorganizowały w Kosówce warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, w warsztatach wzięło udział 38 dzieci. Podczas spotkań warsztatowych dzieci mogły nauczyć się wykonywania pierogów z serem, owocami, mięsem oraz wykonywania waty cukrowej.


WYJAZD STUDYJNY DO JURAJSKIEGO PARKU DINOZAURÓW

Jurowce, 13.08.2013 r.

W dniu 13 sierpnia 2013 r. trzy stowarzyszenia z terenu gminy Grajewa: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Białogrądy, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ciemnoszyje, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Modzele uczestniczyły w wyjeździe do Jurajskiego Parku Dinozaurów organizowanego przez naszą Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury. Uczestnicy wyjazdu wraz z przewodnikiem zostali oprowadzeni po parku, następnie dzieci miały możliwość bezpłatnej zabawy w wesołym miasteczku. Wyjazd był doskonałą formą integracji oraz miejmy nadzieję początkiem współpracy gminnych stowarzyszeń.


BAJKOWE WARSZTATY TEATRALNE 

Wąsosz, 14.08.2013 r.

W dniu 14 sierpnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu zakończył się cykl „Bajkowych warsztatów teatralnych” prowadzonych przez Pana Pawła Kołodziejskiego z Teatru „Igraszka” z Warszawy. Warsztaty były zorganizowane w ramach składanych fiszek wpisanych do opisu zadań LGD. W pierwszym dniu zajęć, dzieci i młodzież, poznały zagadnienia związane z teatrem i sztuką aktorską, zapoznały się z technikami animacji i nauczyły się wykorzystywania głosu i emocji. W drugim dniu, każdy według swojej wyobraźni i pomysłowości, mógł zrobić lalkę – kukiełkę. W ostatnim dniu, zaproszeni rodzice i goście, mieli okazję obejrzeć efekt tych warsztatów, czyli krótkie etiudy przygotowane przez każdego uczestnika. Dzieciom i młodzieży bardzo podobały się zajęcia, a najbardziej te, w których samodzielnie wykonywały lalki. Każdy mógł je zabrać do domu. Na zakończenie warsztatów, uczestnicy otrzymali drobne upominki, ufundowane przez nasze LGD.


UDZIAŁ W SZCZUCZYŃSKICH TARGACH PRODUKTU REGIONALNEGO

Szczuczyn, 24.08.2013 r.

W dniu 24.08.2013r. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury uczestniczyła w Szczuczyńskich Targach Produktu Regionalnego. Targi były istotnym wydarzeniem dla promocji i rozwoju produktów regionalnych, a także doskonałą okazją do spotkania się producentów, wymiany poglądów i doświadczeń. W godzinach wieczornych odbył się koncerty gwiazd muzyki disco polo. Zagrały zespoły: AKCENT, EFFECT, ŁUKASH, ROXAN.


WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Radziłów, 25.08.2013 r.

W dniu 25 sierpnia 2013r na boisku przy Gimnazjum w Radziłowie odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej. Turniej był zorganizowany w ramach składanych fiszek wpisanych do opisu zadań LGD. Do rozgrywek Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej zgłoszono 8 zespołów: ISKRA ENGELES, ALLSTARS, SZIKAGO DAJLASS, NKS TORPEDA 5, THE FEST, ARMAGIEDON, SAMI SWOI, FC SŁUCZ.
Nagrody w postaci pucharów, medali oraz pamiątkowych koszulek zwycięzcom wręczyli: Wójt Gminy Radziłów – Robert Ziemkiewicz oraz Dyrektor Gimnazjum w Radziłowie – Aneta Michałowska.


PROMOCJA PUBLIKACJI “BOGACTWO KULTUROWE I KULINARNE LGD BIEBRZAŃSKI DAR NATURY”

Wojewodzin, 15.09.2013 r.

W dniu 15 września 2013 r. na boisku szkolnym w Wierzbowie odbył się Festiwal Wiele Kultur Jedna Polska Wschodnia podczas, którego odbyła się promocja publikacji pt.”Bogactwo kulturowe i kulinarne LGD Biebrzański Dar Natury”. Nasi rękodzielnicy oraz producenci produktów regionalnych mieli możliwość wystawienia się na festiwalu.Publikacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


WARSZTATY MIKOŁAJKOWE 2013

Na terenie 5 gmin : Szczuczyn, Radziłów, Wąsosz, Rajgród i Grajewo na początku grudnia odbyły się II mikołajkowe warsztaty rękodzieła nowoczesnego. W trakcie sześciu spotkań w zajęciach wzięło udział ponad 150 osób. Podczas spotkań warsztatowych wykonywaliśmy choinki bożonarodzeniowe z makaronów, szyszek, sizailu, sznurka, piórek oraz bombki ze wstążek. W siedzibie naszej LGD w dniu 6 grudnia podczas warsztatów odwiedził nas mikołaj, który wszystkie dzieci obdarował prezentami.
Warsztaty były doskonałą formą integracji mieszkańców jak również miały na celu przekazanie uczestnikom tradycji tworzenia ozdób świątecznych.