Print Friendly, PDF & Email

Spotkania dotyczące LSR połączone z VI Warsztatami Rękodzieła Nowoczesnego.

Za nami spotkania dotyczące LSR połączone z VI Warsztatami Rękodzieła Nowoczesnego. Spotkaliśmy się dziewięciokrotnie: 4 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, 6 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie, 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Tajnie St

arym, 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu, 11 grudnia w Bibliotece Samorządowej w Radziłowie, 12 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Przytułach, 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Jedwabnem, 14 grudnia w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie oraz 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Szczuczynie. Celem spotkań było przekazanie uczestnikom informacji o głównych celach LSR a także możliwości realizacji projektów oraz podtrzymania tradycji tworzenia ozdób świątecznych poprzez zorganizowanie warsztatów rękodzieła. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze, dzieci i młodzież chętnie wykonywały choinki bożonarodzeniowe z sizalu i piórek, a kartki i wieńce świąteczne oraz styropianowe kule zamienili w prawdziwe arcydzieła ozdobione cekinami i wstążkami. Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie.Dożynki Gminno-Parafialne w Białaszewie.
Białaszewo, 20.08.2017 r.

W dniu 20 sierpnia 2017 r. w Białaszewie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Białaszewie, a następnie na boisku szkoły w Białaszewie odbył się Piknik Ekologiczny i Turniej Sołectw. W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe produktów lokalnych poszczególnych miejscowości gminnych, jak również swoje stoiska zorganizowały m.in.: Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie, oraz LGD Biebrzański Dar Natury,  na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury.


Lato w Rajgrodzie.
Rajgród, 30.07.2017 r.

W dniu 30 lipca 2017 r. na plaży Miejskiej w Rajgrodzie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dni Rajgrodu pn. “Lato w Rajgrodzie”. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Rajgrodzie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.Festyn w Radziłowie-fotorelacja.
Radziłów, 23.07.2017 r.

W dniu 23 lipca 2017 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej w Radziłowie odbył się Festyn. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Radziłowie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.Dni Jedwabnego.
Jedwabne, 16.07.2017 r.

W dniu 16 lipca 2017 r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się Festyn pn. „Dni Jedwabnego”. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Jedwabnem stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.Festyn Integracyjny w Wąsoszu.
Wąsosz, 16.07.2017 r.

W dniu 16 lipca 2017 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbył się Festyn Integracyjny. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Wąsoszu stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.Piknik Rodzinny.
Nowa Kubra, 9.07.2017 r.

W dniu 9 lipca 2017 r. na boisku sportowym w Nowej Kubrze na terenie Gminy Przytuły odbył się Festyn Rodzinny. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Nowej Kubrze stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.VI Piknik Rodzinny.
Wojewodzin, 11.06.2017 r.

Dnia 11 czerwca 2017 roku na boisku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie odbył się VI Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
Na uczestników czekało wiele atrakcji min.: gry i zabawy z animatorami, turnieje sportowe, zjeżdżalnie dmuchańce, gigantyczne piłkarzyki, bramka celnościowa, balonowe zoo, kącik malowania twarzy, kącik gastronomiczny z zakręconymi smakołykami.
Na stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury udzielano doradztwa i przekazywano informacje
o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury, jak również zorganizowany został konkurs pogłębiający wiedzę o LSR Biebrzański Dar Natury.
Dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku Panu Wójtowi Gminy Grajewo Stanisławowi Szleterowi oraz pracownikom Urzędu Gminy Grajewo, Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Grajewo, które przygotowało dla najmłodszych magiczne pudełko, oraz konkurs z nagrodami „ Ile to waży?”, firmie MLEKPOL za przekazanie produktów do degustacji, jak również dla pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego za przeprowadzenie ciekawych konkursów z upominkami.
Dzięki licznym atrakcjom, konkursom i zabawom, a także oprawie festynu i przepięknej słonecznej pogodzie mamy nadzieję że udało się wyczarować wspaniałą, niesamowitą atmosferę.Gminny Dzień Dziecka w Szczuczynie.
Szczuczyn, 2.06.2017 r.

W dniu 2 czerwca 2017 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się Gminny Dzień Dziecka. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Szczuczynie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.Piknik Rodzinny w stylu PRL.
Grajewo, 27.05.2017 r.

W dniu 27 maja 2017 r. na Placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Piknik Rodzinny w stylu PRL. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury. Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Grajewie stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.90 – lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bargłowie Kościelnym.
Bargłów Kościelny, 07.05.2017 r.

W dniu 7 maja 2017 r. na Placu przy Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym odbyły się uroczystości związane z obchodami 90 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Współorganizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury.
Pracownicy biura LGD w ramach inicjatywy informacyjno – promocyjnej dotyczącej zwiększenia aktywności lokalnej zorganizowali w tym dniu w Bargłowie Kościelnym stoisko promocyjne, na którym udostępniono materiały promocyjne i publikacje oraz przekazywano informacje o funkcjonowaniu i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Dodatkowo został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy na temat Lokalnej Strategii Rozwoju.