Print Friendly, PDF & Email

PIKNIK RODZINNY 2014
Wojewodzin, 01.06.2014 r.

Dnia 1 czerwca zorganizowaliśmy na placu przy budynku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie Piknik Rodzinny 2014.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji mi.: zjeżdżalnie dmuchane, malowanie twarzy, fotokącik z bajkowym LGD, pokazy szczudlarskie, stoiska dużych gier oraz bloki zabaw integracyjnych. Za jeden uśmiech dziecko otrzymało gałkę lodów, watę cukrową oraz popcorn.

W trakcie Pikniku Rodzinnego wręczone zostały nagrody zwycięzcom Konkursu Plastycznego pt. ,,Pocztówka z krainy LGD Biebrzański Dar Natury” .Głównymi nagrodami w powyższym konkursie były tablety, słuchawki, pendrivey oraz gry i puzzle. Na stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury odbyła się ,,Loteria z LGD”, w której każde dziecko biorące udział otrzymało nagrodę gwarantowaną oraz wzięło udział w losowaniu 15-tu nagród głównych. Rywalizację sportową podjęło wiele rodzin, które za swój trud zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami i medalami.

Goście mieli możliwość podziwiać występy taneczne zespołów Magusie i Kolorowy Tabor z Gminy Radziłów. O oprawę muzyczną zadbał DJ Szymi. Organizatorzy zapewnili uczestnikom pikniku, na stoiskach Gminy Grajewo oraz Rajgród: możliwość spróbowania mi. domowych ciast oraz pączków, napicia się gorącej kawy i herbaty, kupienia swojskich serów z krowiego mleka, domowych chlebów oraz wyrobów rękodzielniczych i obrazów.


PIKNIK NA ZAMKU W BIAŁOGRĄDACH

Białogrądy, 23.06.2014 r.
W dniu 29 czerwca 2014roku na Zamku w Białogrądach zorganizowaliśmy piknik mający na celu promocję tomiku wierszy ,,Przyjedź Poznaj Pokochaj” autorstwa Pana Stanisława Bałdygi.
Tomik poezji Pana Stanisława zawiera wiersze opisujące tereny Lokalnej Grupy Działania, ukazuje bogactwo kultury, tradycji, historii oraz naturalne piękno otaczającej nas przyrody.
Podczas spotkania miał również miejsce wernisaż prac malarskich i gobelin Pani Teresy Hasik.
Ciekawostką jest fakt, iż Zamek w Białogrądach, na którym odbył się piknik, Pan Stanisław wybudował własnoręcznie. Prace nad budową trwały ponad 8 lat a głównym materiałem budowy był kamień polny.
Uczestnicy spotkania otrzymali tomik wierszy ,,Przyjedź Poznaj Pokochaj” wraz z dedykacją od autora.
Podczas Pikniku nie zabrakło kwiatów, życzeń, podziękowań oraz pamiątkowej sesji fotograficznej. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.


PÓŁKOLONIE W RUDZIE

Ruda, 20.08.2014 r.

W  środę 20. 08. 2014r. w Szkole Podstawowej w Rudzie odwiedziliśmy dzieci i młodzież na półkoloniach, poniżej przedstawiamy fotorelacja ze spotkania.


WSPÓŁORGANIZACJA PIKNIKU RODZINNEGO Z LGD 

Radziłów, 28.08.2014 r.

Dnia 23 sierpnia 2014r. wspólnie z Gminą Radziłów zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny z LGD. Głównymi atrakcjami podczas imprezy były: prezentacja sprzętu wojskowego 9 Pułku Strzelców Konnych “Szwadron”, Parafialny zlot motocyklowy, Gminny Festiwal Piosenki Wakacyjnej-V edycja. Konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadziły pracownice Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Zabawa Cieszyła się dużym zainteresowaniem, każde dziecko zostało nagrodzone drobnym upominkiem.


SZKOLENIE “KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA W PRAKTYCE DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA WIEJSKIEGO”

Wojewodzin, 16.09.2014 r.

Dnia 16.09.2014 roku w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w Wojewodzinie odbyło się szkolenie z komunikacji interpersonalnej dla członków stowarzyszeń wiejskich oraz osób chcących w przyszłości założyć stowarzyszenie wiejskie

Szkolenie odbyło się pod hasłem ,,Komunikacja interpersonalna w praktyce działania stowarzyszenia wiejskiego”. Mottem szkolenia było ,,Jeśli chcesz wyzwolić w sobie energię do efektywnego działania, naucz się sprawnie komunikować z ludźmi”.

Uczestnicy podczas treningu poznali istotę komunikacji w aspekcie budowania wspólnoty lokalnej, zapoznali się z podstawami komunikacji bezpośredniej w stowarzyszeniu wiejskim, nauczyli się asertywności w komunikacji interpersonalnej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z wzięcia udziału w takim treningu oraz wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach o podobnej tematyce.


SZKOLENIE ,,EFEKTYWNA I PRZYJAZNA KOMUNIKACJA BIZNESOWA KLUCZEM DO SUKCESU PRZEDSIĘBIORCY” 

Wojewodzin, 17.09.2014 r.

Dnia 17.09.2014 roku w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w Wojewodzinie odbyło się szkolenie z komunikacji interpersonalnej dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających otworzyć swoją działalność gospodarczą.

Szkolenie odbyło się pod hasłem ,,Efektywna i przyjazna komunikacja biznesowa kluczem do sukcesu przedsiębiorcy”. Mottem szkolenia było ,,Bez efektywnej komunikacji nie ma klientów, bez klientów nie ma biznesu”.

Uczestnicy podczas treningu mieli okazję wziąć udział w stymulacji kluczowych zachowań werbalnych i niewerbalnych przedsiębiorców w relacjach z klientami, poznali podstawy efektywnej pracy z klientem i kontrahentami w komunikowaniu się interpersonalnym, zapoznali się z kompetencjami przedsiębiorcy a potrzebami klienta.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z wzięcia udziału w takim treningu oraz wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach o podobnej tematyce.


SZKOLENIE “KOMUNIKACJA I WSPÓŁPRACA W ZESPOLE NA PRZYKŁADZIE STOWARZYSZENIA WIEJSKIEGO”

Wojewodzin, 04.11.2014 r.

“Komunikacja i współpraca w zespole na przykładzie stowarzyszenia wiejskiego” to temat II edycji szkolenia, które odbyło się 4 listopada w siedzibie naszego biura LGD. Szkolenie adresowane było do osób, które na co dzień działają w środowisku wiejskim w ramach stowarzyszeń oraz dla osób niezrzeszonych, chcących podnieść swoje kompetencje w zakresie: komunikacji interpersonalnej, budowania relacji z ludźmi a także pracy z emocjami w stresie. Celem szkolenia, które poprowadziła trenerka Pani Małgorzata Iwanowicz było pogłębienie wiedzy o sposobach komunikowania się w środowisku lokalnym. Na ww. spotkanie przybyły działaczki ze Stowarzyszenia Rozwoju wsi: Modzele, Białogrądy, Woźnejwsi, Kurejewka i Chojnóweka, a także miłośniczki ww. stowarzyszeń, które mieszkają na terenie LGD Biebrzański Dar Natury.


WSPÓŁORGANZIACJA VII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Wąsosz, 07.11.2014 r.

W dniu 07.11.2014r. mieszkańcy Gminy Wąsosz wzięli udział w obchodach 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w ramach których odbył się VII Bieg Niepodległości.Wydarzenie było współorganizowane przez naszą Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury. Podczas uroczystości Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK z Grajewa, zaprezentowała dioramę przedstawiającą umundurowanie i wyposażenie żołnierzy z okresu września 1939 roku. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
Pogoda nas w ten dzień nie rozpieszczała, ale mimo deszczu chętnych do udziału w Biegu Niepodległości nie brakowało.


WARSZTATY MIKOŁAJKOWE 2014

01-17.12.2014r.

Na terenie 5 gmin : Szczuczyn, Radziłów, Wąsosz, Rajgród i Grajewo na początku grudnia odbyły się III mikołajkowe warsztaty rękodzieła nowoczesnego. W trakcie sześciu spotkań w zajęciach wzięło udział ponad 150 osób. Podczas spotkań warsztatowych wykonywaliśmy choinki bożonarodzeniowe z makaronu, sizalu i piórek; bombki ze wstążek, cekin; kartki świąteczne. W siedzibie naszej LGD w dniu 5 grudnia podczas warsztatów odwiedził nas mikołaj, który wszystkie dzieci obdarował prezentami. Warsztaty były doskonałą formą integracji mieszkańców jak również miały na celu przekazanie uczestnikom tradycji tworzenia ozdób świątecznych.