Print Friendly, PDF & Email

WSPÓŁORGANIZACJA DNIA DZIECKA W SZCZUCZYNIE

Szczuczyn, 31.05.2016 r.

Dnia 31 maja 2016 roku odbył się Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z współorganizowanej z Gminą Szczuczyn imprezy.

  


GMINNY DZIEŃ DZIECKA W RADZIŁOWIE

Radziłów, 01.06.2016 r.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu Gminnego Dnia Dziecka w Radziłowie, który odbył się 1 czerwca br. na stadionie przy Gimnazjum w Radziłowie. Nasze pracownice z LGD również były obecne na tej imprezie i jako współorganizatorzy poprowadziły animacje dla dzieci.

  

 


DZIEŃ DZIECKA W PRZYTUŁACH

Przytuły, 02.06.2016 r.

W dniu 2 czerwca 2016 r. na boisku szkolnym w Zespole Szkół w Przytułach odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez Wójta Gminy Przytuły i LGD Biebrzański Dar Natury. W tym roku po raz pierwszy w tej gminie mieliśmy przyjemność uczestniczyć i poprowadzić animacje dla dzieci. Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała, a z twarzy dzieci nie znikały uśmiechy. 


WSPÓŁORGANIZACJA DNIA DZIECKA W JEDWABNEM

Jedwabne, 04.06.2016 r.

W sobotę 4 czerwca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył  się Dzień Dziecka, który współfinansowany był przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury. Nikomu nie zabrakło dobrego humoru; zabawy z chustą, tunele, zjeżdżalnie, letnie narty, domino to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieciaki. 

 


TAK BAWIŁA SIĘ „RODZINA W RAJU”

Rajgród, 04.06.2016 r.

W dniu 4 czerwca na terenie Gimnazjum w Rajgrodzie po raz pierwszy odbył się Piknik Rodzinny ,,Rodzina w Raju” . Rodziny wzięły udział w zabawach sportowych i zabawach z animatorami. Na dzieci czekały również dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek, malowanie twarzy oraz basen z piłeczkami. Każde dziecko otrzymało: owoce, napój, lizaki, baloniki, odblaski i pamiątki z Rajgrodu. Dla ochłody można było kupić lody i watę cukrową! Całość imprezy zakończyło ognisko, na które radny Florian Bekielewski dostarczył drzewo. Przejażdżka motocyklem Stanisława Królem była prawdziwą przyjemnością. Sobotnia uroczystość była sfinansowana przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar natury i Urząd Miejski w Rajgrodzie. 


Dzień Dziecka z GCK w Grajewie

Grajewo, 05.06.2016 r.

5 czerwca podczas VI Pikniku Familijnego, w Parku Wolności Grajewskie Centrum Kultury zorganizowała „Dzień Dziecka z GCK”, w trakcie którego „serwowało” moc atrakcji dla dzieci. Konkursy plastyczne, zabawy zręcznościowe, warsztaty ogromnych baniek mydlanych, szczudlarze, skręcanie baloników oraz animacje dla dzieci to atrakcje, które sprawiły naszym milusińskim dużo radości. Każdy uczestnik zabawy otrzymał upominek-nagrodę ufundowaną przez Grajewskie Centrum Kultury i Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury, dzięki której dzieci korzystały również z zabaw z animatorami. 


Zawody w Bargłowie Kościelnym

Bargłów Kościelny, 05.06.2016 r.

W niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Bargłowie Kościelnym odbyły się Zawody Strongman o puchar Wójta Gminy Bargłów Kościelny 2016, oraz równolegle Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne gdzie dla młodych sportowców byliśmy fundatorami nagród. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Ekologiczny Piknik Rodzinny w Wojewodzinie

Wojewodzin, 05.06.2016 r.
W minioną niedzielę na boisku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny zorganizowany przez Wójta Gminy Grajewo i Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.

Głównym celem imprezy była promocja zasad ekologii poprzez wspólną zabawę.
Na dzieci czekały bezpłatne zjeżdżalnie dmuchańce, euro bungee,  bloki zabaw integralnych, konkursy z nagrodami, quizy ekologiczne i wiele innych atrakcji.
Każde dziecko za jeden uśmiech otrzymało popcorn, watę cukrową oraz kiełbaską z grilla.
Podczas trwania Pikniku można było skosztować domowych wypieków, zakupić zabawki dla dzieci na straganach a także skosztować lodów oraz domowych wypieków.
Odwiedzające i bawiące się  osoby miały również możliwość degustacji zdrowych, smacznych i pysznych produktów mlecznych ze Spółdzielni Mleczarskiej “MLEKPOL” z Grajewa.
Na stoisku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przedstawiciele zachęcali do adopcji czworonogów.
Nowo utworzone Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grajewo, które reprezentowała Pani Prezes przeprowadzało ankietę dotyczącą  potrzeb  świetlic z terenu gminy Grajewo.
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury tradycyjnie wystawiła swój namiot, pod którym można było spróbować swoich sił w zgadywankach, magicznym pudełku a także specjalnie w tym roku utworzony został kącik kibica gdzie na każdego kibica czekała niespodzianka.
Podczas trwania Ekologicznego Pikniku Rodzinnego Animatorki Uśmiechu poprowadziły gry i zabawy dla dzieci, malowały buźki dla maluchów a także pokazywały jak w łatwy sposób można z balonów zrobić miecz czy zwierzaczka.
Blok konkurencji:
– sportowych pod hasłem “Lekkoatletyka dla każdego”,
– ekologicznych pod hasłem “Segregujemy odpady”,
– promujących czytanie książek pod hasłem “Kocham książki”
– oraz promujących zdrowe żywienie pod hasłem “Mleczne Pyszności”
wspólnie zorganizowali: Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury, Urząd Gminy Grajewo, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i Spółdzielnia Mleczarska “MLEKPOL” w Grajewie.
Cała impreza upływała w rytmach muzyki DJ Szymi.
… pogoda dopisała, było mnóstwo chętnych do dobrej zabawy, uśmiechnięte dzieciaki i zadowoleni rodzice, super atrakcje, konkursy i dużo humoru!!!DNI WĄSOSZA 2016 ZA NAMI…

Wąsosz, 17.07.2016 r.
W niedzielę 17 lipca 2016 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wąsoszu odbył się Festyn integracyjny.
Z bezpłatnych atrakcji typu: zamki dmuchane, zjeżdżalnie, euro bungee, kula sferyczna, kącik animacyjny, malowanie twarzy, ściana wspinaczkowa, krowa do dojenia dzieci i młodzież mogły korzystać od godz. 12.00. do godz.20.00
W Turnieju Piłki Plażowej udział wzięło 8 drużyn: I miejsce –Rafał Bogusz, Bielski Mariusz, II –Łukasz Randzio, Mołs Marcin, III- Dawid Naruszewicz, Rafał Adasiewicz.
Od godz. 14.00 rozpoczęły się konkurencje rodzinne w których udział wzięły 4 rodziny. Uczestnicy mieli do zaliczenia kilka konkurencji takich jak: rzut lotką do baloników, rzut woreczkiem do celu, strzał do bramki kijem hokejowym itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji, podsumowaniu punktów, a przede wszystkim po dobrej zabawie: I miejsce zajęła rodzina Karwowskich, II- rodzina Chrostowskich, III – rodzina Albińskich, IV rodzina Świderskich.
„Familiada”- teleturniej dobrze znany z telewizji, przenieśliśmy na nasze gminne podwórko. Dwie drużyny zmagały się z pytaniami, często humorystycznymi, zadawanymi przez prowadzącego Bartka Wiśniewskiego.
Od godz. 17.00 zaczęły się występy dzieci, młodzieży oraz lokalnych artystów.
Pouczające przedstawienie „Zagubiony czas” mogliśmy obejrzeć dzięki małym artystom z GOKiS w Wąsoszu. Festyn jest imprezą na której może prezentować się każdy, talenty muzyczne, wokalne, taneczne: usłyszeliśmy grę na skrzypcach w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej -Martyny Borusiewicz i Martyny Szemborowskiej, autorską piosenkę o Wąsoszu pani Wioletty Zyskowskiej zaprezentował 5-osobowy zespół ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, dźwięki gitary doskonale dobranego duetu – Wiktorii Wróblewskiej i Ani Zyskowskiej, akordeonowe brzmienie zawsze łatwo wpada w ucho, szczególnie, że operatorem instrumentu był Damian Zyskowski – stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego. Muzyka i śpiew to pasja Karoliny Jaworowskiej, która w tym roku przygotowuje w Warszawie swój recital.
Pani Jadwigi Solińskiej również nie mogło zabraknąć na wąsoskiej scenie. Na orkiestrę dętą OSP w Wąsoszu zawsze możemy liczyć, tym razem też nie zawiodła.
Zespół „Roxter”, w składzie :Edgar i Ashot Avagyan, porywał publiczność tanecznymi rytmami dance.
Występy grup tanecznych z GOKiS w Wąsoszu pod kierunkiem pana Marcina z Ełku: „Bomboludki” oraz „Respect” wywarł na publiczności niesamowite wrażenie, nie obyło się bez bisów.
W przerwie występów odbywały się bloki konkursowe. Dojenie sztucznej krowy cieszyło się największym zainteresowaniem.
Występujący oraz zwycięzcy poszczególnych konkurencji i turniejów otrzymali puchary, statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Prowadzącym imprezę był niezastąpiony: Adrian Cimochowski.
O godz. 19.30 wystąpił zespół ”Kozanostra” z Grajewa, a dla miłośników muzyki disco polo wystąpił zespół „Maxel”, a wraz z nimi gościnnie grupa taneczna „Respect”, która w maju w tym roku wystąpiła w teledysku najnowszej piosenki grupy MAXEL – „Moja dziewczyna”.
Uczestnicy festynu bawili się do godz. 1.00 przy muzyce zespołu „Cover Tone”.
W imprezie wzięło udział ok 500 osób.