Print Friendly, PDF & Email

WSPÓŁORGANIZACJA MAJÓWKI W RAJGRODZIE.
Rajgród, 1-3.05.2015 r.

W dniach od 1 do 3 maja 2015 r. wspólnie z Gminą Rajgród zorganizowaliśmy Majówkę w Rajgrodzie.
W weekend majowy mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalno- sportowych między innymi w:
-Gminnym turnieju piłki nożnej na boisku przy Gimnazjum,
-Gminnym rajdzie rowerowym wokół Jeziora Rajgrodzkiego,
-Premierze sztuki Andrzeja Dembończyka pt. ” Kandydatki na żonę”,
-Biebrzańskich Targach Twórczości i Sztuki Ludowej  ” 100 pomysłów dla Biebrzy” które miały miejsce w Osowcu,
-Gminnym pieszym rajdzie rodzinnym od promenady przez las Podchoinki.

W czasie trwania Majówki odbył się również XXI Gminny i Dekanalny przegląd piosenki religijnej i patriotycznej a także został zorganizowany konkurs recytatorski pt. Strofy o Ojczyźnie”, który skierowany był do dzieci i młodzieży. Podczas trwania Pikniku na dzieci czekał również dmuchany plac zabaw.

Na zakończenie imprezy odbył się Dansing w Parku Miejskim przy fontannie “Niech żyją wspomnienia, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.


WSPÓŁORGANIZACJA GMINNEGO DNIA DZIECKA
Radziłów, 30.05.2015 r.

W dniu 30 maja 2015 r. wspólnie z Wójtem Gminy Radziłów, SP w Radziłowie, Gimnazjum w Radziłowie, Biblioteką w Radziłowie i OSP Radziłowie zorganizowaliśmy Gminny Dzień Dziecka na stadionie przy Gimnazjum w Radziłowie.
Imprezę rozpoczęto zawodami sportowymi. W Biegu Jelonka wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół w Gmine Radziłów.Po zawodach uczniowie brali udział w rozgrywkach piłki nożnej. Dodatkowo młodzież i dorośli mogli spróbować swoich ich sił w biegu strażackim. Uczestnikom konkursów wręczano upominki, a zwycięzcom statuetki lub medale. Imprezę umilała SDK “Gwiazda”, która prowadziła gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W czasie trwania Dnia Dziecka dzieci mogły skorzystać z darmowych zjeżdżalni.
Na zakończenie dla zgłodniałych czekały kiełbaski.


PIKNIK RODZINNY 2015
Wojewodzin, 31.05.2015 r.

Dnia 31 maja odbył się coroczny Piknik Rodzinny, który tradycyjnie miał miejsce w plenerze na placu przy budynku Świetlicy Wiejskiej w Wojewodzinie.
W programie imprezy znalazły się animacje, zabawy i rywalizacje sportowe, a także dla najmłodszych uczestników czekały zjeżdżalnie dmuchane, trampolina, malowanie twarzy czy skręcanie balonów. Dzieci bawiły się razem z rodzicami, dziadkami oraz bliskimi i przyjaciółmi. Przygotowane atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem milusińskich. Rodziny chętnie brały udział w licznych konkurencjach sprawnościowych a ich uczestnictwo premiowane było upominkami i słodyczami.
W trakcie Pikniku Rodzinnego na stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury odbył się konkurs plastyczny pt. „Flaga Rodziny”. Rodzina, która namalowała swoją flagę, startowała do losowania 5 nagród głównych m.in.: tablet, aparat cyfrowy i ramka cyfrowa. W trakcie imprezy odbyła się również „Loteria”, w której dziecko wrzucając los z imieniem i nazwiskiem miało możliwość wzięcia udziału w losowaniu 15-tu nagród. Główne nagrody to: tablet, zestawy do tenisa czy badmintona, piłki, catach bal a nawet walkie talki.
O oprawę muzyczną zadbał DJ Szymi a animacje dla dzieci i młodzieży przeprowadził Wodzirej Band. LGD Biebrzański Dar Natury zapewniła każdemu dziecku ciepły posiłek w postaci kiełbaski z grilla.
Uczestnicy pikniku mieli możliwość spróbowania m.i. domowych ciast oraz gofrów, napicia się wody a nawet odpoczynku na kocyku. Dzięki wielu atrakcjom, konkursom i zabawom, a także oprawie festynu i przepięknej słonecznej pogodzie udało się wyczarować wspaniałą, niesamowitą atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach .


WSPÓŁORGANIZACJA IMPREZY PT. 70 LAT WISSY SZCZUCZYN
Szczuczyn, 14.06.2015 r.

14 czerwca 2015 r. na stadionie miejskim w Szczuczynie odbywały się uroczystości z okazji 70-lecia istnienia Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „WISSA” Szczuczyn.
Uroczystość otworzyła część oficjalna, w której to zasłużeni dla sportu oraz działalności na rzecz Szczuczyna i klubu Wissy zostali odznaczeni resortowymi odznaczeniami.Przed rozpoczęciem głównej atrakcji obchodów czyli meczu drużyny Wissy Szczuczyn i Jagielloni Białystok Prezes Podlaskiego ZPN Witold Dawidowski wręczył Puchar zawodnikom drużyny seniorów z okazji 70-lecia Klubu „Wissa” Szczuczyn. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1. W przerwie meczu z krótkim koncertem zaprezentowała się orkiestra dęta OSP ze Szczuczyna.
W trakcie obchodów zaprezentowali swoje umiejętności młodzi piłkarze – młodzicy Wissy Szczuczyn i Sparty Augustów. Mecz zakończył się zwycięstwem Wissy 2:0.
Oprócz zmagań piłkarskich odbywał się równolegle festyn sportowo-rekreacyjny, występy artystyczne i prezentacje szkół z terenu miasta i gminy Szczuczyn.
Swoje talenty zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. „Zesłańców Sybiru” z Niedźwiadnej i Szkoły Podstawowej im. „Władysława Broniewskiego” ze Szczuczyna. Występy zostały przyjęte ciepłymi oklaskami. W trakcie uroczystości zaprezentował swoje umiejętności na murawie zespół taneczny „Perełki” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie.
Na stoisku wystawowym Zespołu Szkół z Niećkowa można było ozdobić samodzielnie ciastka i degustować, a także już w trakcie festynu posilić się tradycyjną grochówką przygotowaną przez adeptów kulinarnych szkoły. Szczególna atrakcją była możliwość przejażdżki konno lub bryczkami zaprzężonymi m.in. „niesfornego” kucyka Kapsla. Stoisko wystawowe przedstawił Zespół Szkół w Szczuczynie. Prezentowały się również Biblioteka Miejska wraz ze Stowarzyszeniem „Nasz Szczuczyn” oraz gospodarz festynu – Wissa z gadżetami klubowymi do nabycia: koszulkami i szalikami.
Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez Bibliotekę Miejska.
Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały zespoły działające przy MDK w Szczuczynie: „Mali Szczuczyniacy” i zespół wokalny.
Ostatnim punktem programu była zabawa przy zespole „Cover Ton”.
Dzieci jak i dorośli licznie korzystali z atrakcji wesołego miasteczka i popularnych „dmuchańców”. Całość uzupełniały ogólnie dostępny grill oraz stoiska z produktami nabiałowymi.


II PIKNIK RODZINNY “RODZINNIE ZDROWO I NA SPORTOWO”
Wąsosz, 21.06.2015 r.

21 czerwca 2015 roku wraz z Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Wąsoszu zorganizowaliśmy Piknik łączył trzy ważne uroczystości naszej społeczności: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli poprzez uczestnictwo we wspólnych zabawach. Przyjazna atmosfera i dobry humor licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i dzieci, rozgoniły zbierające się na niebie deszczowe chmury. Jak na prawdziwy piknik przystał było słonecznie, barwnie i wesoło.

Imprezę rozpoczęła część artystyczna, podczas której wszyscy uczniowie tejże szkoły pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. W dalszej kolejności, przy dźwiękach muzyki na żywo, rozpoczęły się konkurencje sportowe, zespołowe i indywidualne dla rodziców i dzieci. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagrodzone drobnymi upominkami. Dzieciaki mogły do woli korzystać z licznych atrakcji: dmuchańców, jeżdżących kucyków, malowania twarzy i zabaw z animatorami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki konne, które odbyły się dzięki uprzejmości pana Dariusza Koniecko- dyrektora Zespołu Szkół w Niećkowie. Uczestnicy pikniku magli również obejrzeć pokazy sprzętu Straży Pożarnej z Grajewa i z Wąsosza. Obecni na imprezie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Grajewie zaprezentowali również swój sprzęt i wyposażenie. Podczas pikniku wszyscy mogli częstować się pyszną grochówką, kiełbaskami z ogniska, a także watą cukrową i popcornem.
Różnorodność atrakcji sprawiła, że radość uczestników imprezy była ogromna, a zabawa udana.


KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA
Ruda, 25.06.2015 r.

25 czerwca 2015 r. w Zajeździe „Stara Kuźnia” w Rudzie, odbyła się konferencja podsumowująca działalność Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Konferencję otworzył Prezes Stowarzyszenia Stanisław Szleter, który przywitał włodarzy gmin członkowskich LGD Biebrzański Dar Natury tj.: Artura Kuczyńskiego, Ireneusza Glinieckiego, Michała Chajewskiego, Andrzeja Kwiecińskiego, Kazimierza Ramotowskiego, Krzysztofa Milewskiego, Czesława Ołdakowskiego, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Małgorzatę Zelerowicz i Dianę Seweryńską, Starostwo Powiatowe w Grajewie: Jarosława Augustowskiego i Alicję Rutkowską a także członków LGD Biebrzański Dar Natury i pozostałych przybyłych gości.
Pan Prezes omówił pokrótce najciekawsze operacje i projekty zrealizowane w minionej perspektywie skupiając się szczególnie na tych złożonych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury. Natomiast Pani Diana Seweryńska z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zaprezentowała wykorzystania środków jakimi LGD dysponowało do wdrażania PROW 2007-2013 na obszarze LGD. Punktem kończącym Konferencji była prezentacja Eweliny Ajdyn, która przedstawiła możliwość uzyskania wsparcia w nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.


IV WARSZTATY MIKOŁAJKOWE RĘKODZIEŁA NOWOCZESNEGO
02-14.12.2015 r.

Za nami czwarta edycja Warsztatów Mikołajkowych Rękodzieła Nowoczesnego w związku z tym chcieliśmy podziękować uczestnikom za tak liczne przybycie (245 osób). Spotkaliśmy się dziewięciokrotnie: 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Jedwabnym, 3 grudnia w Świetlicy przy OPS w Rajgrodzie, 4 grudnia w MDK w Szczuczynie, 6 grudnia w LGD w Wojewodzinie, 7 grudnia w Centrum Kultury w Radziłowie, 9 grudnia w Punkcie Przedszkolnym w Bargłowie Kościelnym, 10 grudnia w Szkole Podstawowej w Wąsoszu, 11 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie, 14 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Przytułach. Uczestnicy wykonywali: choinki, bombki, wieńce i kartki świąteczne, które zabrali ze sobą. Ponadto podczas warsztatów odbyły się spotkania, konsultacje dotyczące nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2022.