Fotorelacja z Pikniku Rodzinnego w Wąsoszu

wpis w: 2022, Aktualności
Print Friendly, PDF & Email

W Święto Wojska Polskiego tj. 15 sierpnia na boisku Szkoły Podstawowej w Wąsoszu odbył się Piknik Rodzinny. W trakcie Pikniku rozegrano XVII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wąsosz. Gratulujemy zwycięzcom!
W trakcie trwania Pikniku, przy stoisku Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury mieszkańcy Wąsosza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Osobom zainteresowanym udzielano informacji dotyczących działalności Stowarzyszenia oraz prezentowano zagadnienia związane z obecnymi i planowanymi działaniami realizującymi Lokalną Strategię Rozwoju. W celu zwiększenia rozpoznawalności rozdawano mieszkańcom przygotowane z tej okazji foldery oraz gadżety promocyjne. W namiocie LGD na dzieci czekały konkursy m.in plastyczny “Fundusze Europejskie zmieniają moją gminę”. Za udział w konkursie dzieci otrzymywały drobne upominki oraz dyplomy.
Ponadto nie zabrało również gier i zabawy z Fabryką zabawy. Dmuchance, maskotki, tatuaże, warkoczyki to najbardziej oblegane stoiska podczas Pikniku a wata cukrowa, popcorn, lody,  grochówka czy kiełbaski to pyszności, którymi można było się posilić podczas imprezy plenerowej.

Podczas Pikniku Rodzinnego swoje stoiska zaprezentowały również:
– Strzelecki Strzelec (uczniowie klas mundurowych ZS nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie zaprezentowali pokaz broni i wyposażenia).
– Centrum Rekrutacji Wojskowej z Łomży.
– MLUKS Gwiazda ze Szczuczyna.

Na zakończenie Pikniku Rodzinnego w Wąsoszu odbył się koncert kapeli folkowo-rockowej z Mazur “Zarażeni Folkiem”.
Impreza plenerowa współfinansowana była w ramach projektu „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury od 01.01.2021 r. do 30.06.2023 r.” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.