Lato w Rajgrodzie – impreza plenerowa (2010)

wpis w: Gmina Rajgród - dobre praktyki
Lp. Informacje Opis
1 Beneficjent Gmina Rajgród
2 Tytuł projektu Lato w Rajgrodzie – impreza plenerowa (2010)
3 Cel projektu Realizacja operacji wpłynęła pozytywnie na promocję miasta Rajgród, a także zaspokoiła potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców oraz turystów. Ze względu na malowniczo położony teren, na którym odbyła się impreza, promowane były walory przyrodnicze i krajoznawcze. Taki rodzaj promocji gminy Rajgród wpłynie na wzrost jej atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej.

4 Wartość dofinansowania 23261,11
5 Wartość całkowita 40443,28
6 Krótki opis W dniu 31.07.2010 r. odbyła się impreza plenerowa pn. Lato w Rajgrodzie. Gmina Rajgród wynajęła od firmy zewnętrznej: profesjonalną scenę z zadaszeniem, nagłośnienie koncertowe, oświetlenie koncertowe, płoty koncertowe, garderoby dla zespołów. Impreza ochraniana była w godzinach 20:15 – 24:15 przez 17 funkcjonariuszy ochrony, stosownie do postanowień ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Program artystyczny obejmował zawodowego konferansjera, prezentera radiowego, występ zespołu dziecięco – młodzieżowego „Beciaki”, występ zespołu regionalnego hip-hop „Kapsel”, występ zespołu disco-polo „Inpuls”, ogólnopolską gwiazdę wieczoru „Trubadurzy”. Między koncertami odbyły się konkursy z udziałem publiczności – nagrodami były płyty CD i koszulki. Na samym końcu odbyła się dyskoteka pod gołym niebem. W ramach pracy świadczonej nieodpłatnie, ruchem drogowym kierowało 4 strażaków z OSP w Rajgrodzie, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Pracowali oni przez 12 godzin systemem zmiennym tj. 2 strażaków po 6 godzin. Celem operacji była wzajemna integracja mieszkańców gminy Rajgród, gmin sąsiednich oraz turystów, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej i promocja miasta Rajgród poprzez organizację imprezy plenerowej.